Pagrindinis meniu

Radviliškio 1-osios kuopos „PĖSTININKŲ VILKAI“ Spausdinti
Vartotojo vertinimas: / 35
BlogiausiasGeriausias 
Sekmadienis, 02 Gegužė 2010 23:16

1111Šių metų balandžio 24-25d. Šilalės raj. Požerės kaime buvo vykdomas turistinis pėsčiųjų maratonas „Kiek noriu tiek einu“. Maratoną organizuoja Šiaulių turistų klubas, Šiaulių m. Kūno kultūros mokykla ir Varnių regioninis parkas.Šis pėsčiųjų maratonas vykdomas jau XXIII kartą, tačiau šiais metais pirmą kartą savo jėgas maratono trasoje panoro išbandyti Radviliškio 1-osios kuopos šaulių komanda, kurią sudarė: būrininkas Dovydas Malieška, skyriaus vadas Ignas Stankus, grandiniai Laimis Milkūnas ir Edgar Kaminskas, bei šauliai Vilius Ramoška ir Justina Jasinskaitė.

Kadangi renginio nuostatai reikalavo komandos pavadinimo ir atributikos, šauliai pasirūpino ir šiais dalykais. Šaulių komanda pasivadino „PĖSTININKŲ VILKAI“. Intriguojančiai ir įdomiai pasivadinę šauliai, tai pat turėjo specialiai šiam maratonui pagamintą vėliavą, kurią saugodami nešė viso žygio metu.

Šauliai atvykę prie buvusios Požerės mokyklos, buvo sutikti tiriančias žvilgsniais ir šnabždesiais.

Kariška uniformą vilkintys jauni, bet rimti žmonės sukėlė susidomėjimą ir patraukė visų dėmesį, o maratono „senieji vilkai“ suprato, kad tai busimieji konkurentai.

Užsiregistravę šauliai iškart pasirinko ilgiausią ir sunkiausią organizatorių nustatytą trasą, tai 45 kilometrus besitesinti trasa, kuri išraizgyta po visą Varnių regioninį parką. Nusibraižę žemėlapyje trasą, komanda studijavo pasirinkta maršrutą.

Visi maratono dalyviai išklausė organizatorių sveikinimus, nusifotografavo bendrai nuotraukai, bei susipažino su maratono taisyklėmis. Pagal nustatytą laiką, tai 11:00 val. visi žygeiviai patraukė savo pasirinktų maršrutų keliais. Kadangi šaulių komanda greitai ir gerai orientuojasi topografijoje, tai vos užmetę akį į žemėlapį jie sparčiu žingsniu patraukė teisinga kryptimi, o kitiems dalyviams neliko nieko kito tik eiti iš paskos .

Daug gerų ir blogų nutikimų patyrusiai šaulių komandai pavyko įveikti sunkią ir klastingą trasą. Šauliai prisistatė į nustatytą vietą ir jų laikas buvo užfiksuotas. Išvargę, Radviliškio šauliai statydami palapines nakčiai prisiminė, kokius nuostabius žmogaus nepaliestos gamtos vaizdus jie regėjo keliaudami po Varnių regioninį parką ir tai privertė susimąstyti net pačius abejingiausius.

Tik kitos dienos rytą Radviliškio 1-osios šaulių kuopos komanda „PĖSTININKŲ VILKAI“ sužinojo, kad jų komanda iškovojo garbinga II-ąją vietą. Tą kartą laimėjo patyrę žygeivei. Tačiau pasimokę iš savo klaidų ir sustiprėję „PĖSTININKŲ VILKAI“ grįš kitais metais ir nugalės!