Pagrindinis meniu

Šiaulių šauliai žygiavo Klaipėdos sukilėlių keliais Spausdinti
Parašė Šiaulių apskrities gen. P.Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės štabo S3 skyriaus viršininkas vyr.ltn. Zigmantas Račkauskas   
Ketvirtadienis, 20 Sausis 2011 00:46

P10305081923 m. sausio 14-15 d. daugiau kaip tūkstantis Lietuvos kariuomenės karių ir Šaulių sąjungos narių, perrengtų civiliais rūbais ir padedami patriotiškai nusiteikusių Lietuvos piliečių, susigrąžino Klaipėdos kraštą. Šiai progai atminti, jau dešimtą kartą, Lietuvos Kariuomenės Kūrėjų Savanorių Sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus, kartu su Lietuvos Šaulių Sąjungos Klaipėdos apskrities jūrų šaulių 3-ąja rinktine, buvo suorganizuotas tradicinis naktinis žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“. Žygis susilaukė tikrai ne mažo dėmesio. Žygio dieną į Vydmantų gyvenvietėje (Kretingos raj.) esančią mokyklą pradėjo važiuoti naktinio žygio dalyviai iš visos Lietuvos. Šiais metais dalyvių susirinko net apie 600 iš jų visas šimtas šaulių. Žygyje taip pat dalyvavo ir visą maršrutą įveikė Lietuvos Šaulių sąjungos vadas plk. Antanas Plieskis.

Prisiminti anų dienų įvykių ir savo kailiu patirti atšiaurų pajūrio klimatą keliaujant laukais, kaimo keliais ir Baltijos jūros pakrante atvažiavo ir delegacija iš Šiaulių apskrities gen. P.Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės. Komanda sudaryta iš penkių patyrusių 6-osios rinktinės šaulių (Karolis Jonušas, Andželika Šidlauskaitė, Paulius Pupinis, Mindaugas Jasaitis ir Ovidijus Kuzminas), dviejų 8-osios rinktinės šaulių (Dovidas Jonušas ir Mantas Skrodenis), lydimi grupės vyresniųjų (vyr. ltn. Arūno Kuizino ir vyr. ltn. Zigmanto Račkausko) iki vidurnakčio likus vos 45 minutėms pajudėjo tikslo link. Iš pradžių pavojingai slidžiu ledu padengtais kaimo keliais, vėliau iki kelių užpustytais, mėnulio nušviestais laukais, pabaigoje dviračių takais grupelė šaulių žingsnis po žingsnio skynėsi kelią tikslo link. Tikslas – už 26,5 km. nuo Vydmantų, šalia Klaipėdos, esantis Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Butigeidžio Dragūnų Mokomasis Batalionas.

Šis žygis tai ne romantiškas pasivaikščiojimas jūros pakrante vasarą, o rimtas išbandymas žygeiviams. Ne viena mėlynė gauta išsitiesus ant plikledžio dar geras porą savaičių primins apie vykūsį renginį. Buvo čia ir ekstremalių akimirkų, kai teko tiesiog nusiauti batus ir basomis bristi per ledinį, į jūrą įtekantį, upelį. Įspūdį padarė ir dar nuo Antrojo pasaulinio karo laikų išlikęs „Memel-Nord“ artilerijos baterijos bunkeris kur žygeivių kelią pastojo imituotas vokiečių pasienio punktas. Pasienio punkte kiekvienam buvo išduotas „Liūdymas sienai peržengti Nr. .“.

Paskutinius žygio kilometrus dviračių takais eiti buvo labai lengva, o tai tik dar labiau pakėlė rinktinės šaulių ryžtą ir motyvaciją. Paskutiniai kilometrai buvo įveikti sparčiu žingsniu, o žygio tikslas pasiektas po ketvirtos valandos ryto.

Šiaulių apskrities gen. P.Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės šauliai dėkoja Oro gynybos batalionui už transportą, o organizatoriams už puikų žygio organizavimą, šaulišką košę ir karštą arbatą žygio metu.

Primename, kad šiais metais Šiaulių apskrities gen. P.Plechavičiaus 6-osios šaulių rinktinės veikla į kurią įeina žygiai, pratybos, seminarai, Jaunojo šaulio kursas ir kita veikla yra remiama įgyvendinat neformalaus švietimo programą „SAVAS“, kuri finansuojama iš Europos Sąjungos fondo ir Lietuvos Respublikos lėšų.

Daugiau renginio nuotraukų rasite čia.