Pagrindinis meniu

Radviliškio 1-osios kuopos rudens orientacinis žygis. Spausdinti
Parašė Radviliškio 1 kuopos būrininkas Ignas Stankus   
Antradienis, 15 Lapkritis 2011 23:55

 

Topografija. Būtent su šio žodžio reikšme Radviliškio 1-osios kuopos jaunieji šauliai galėjo susipažinti lapkričio 12 diena vykusiame, 22km orientaciniame žygyje po Radviliškio apylinkes.

Ankstų lapkričio 12d. rytą, net 18 žygio entuziastų susirinko Radviliškio 1-osios kuopos štabe. Jaunieji šauliai buvo pasiryžę savo savaitgali praleisti turiningai t.y. išmokti realiose situacijose pasitelkti į pagalbą kompasą, orientuotis vietovėje, rasti objektus pagal koordinates ir vykdyti užduotis kiekviename kontroliniame punkte. Tačiau tai tik dalis išbandymų tekusių žygio dalyviams.

 

  Žygeiviai išklausė saugaus elgesio žygio metu taisykles ir Radviliškio 1-osios kuopos vado P. Sluckaus buvo patikėti būrininkui I. Stankui ir skyriaus vadui L. Milkūnui - šio žygio iniciatoriams. Žygeiviai gavo nuorodas ir pajudėjo tikslo link. Pirmasis sustojimas simboliškai tapo malūnas, prie kurio 1919m. Lietuvos kariai savanoriai iškovojo pergalę prieš bermonto kariuomenės likučius. Būtent ten žygeiviai gavo tolimesnio maršruto koordinates ir su 1919 metų Lietuvos karių savanorių dvasia, bei ryžtu nugalėti, patraukė Miežaičių link. Viso žygio metu varžėsi dvi komandos, kurioms vadovavo skyriaus vadai: Edgar Kaminskas ir Deimantė Rimkutė. Žygyje netrūko nei gražių gamtos vaizdinių, nei užduočių, kurias vykdant svarbiausia buvo komandinis darbas. Komandos tradiciškai finišavo Linkaičiu miške. Visi žygio dalyviai pasidalino savo įspūdžiais prie laužo ir garuojančio maisto kvapo. Labiausiai pasižymėjęs žygyje jaunasis šaulys - Vidas Tautkevičius, buvo paskatintas simboline dovana.

  Jaunieji šauliai įgavo daug  praktikos topografijos srityje ir praleido turiningai laiką, o vadai naudingos patirties organizuojant žygį. Šauliai nekantriai laukia pirmojo sniego ir sekančiu pratybų kur galėtu parodyti, tai ką išmoko paskaitų metu.