Pagrindinis meniu

Stovykla Oro gynybos batalione Spausdinti
Parašė Administrator   
Ketvirtadienis, 04 Liepa 2013 00:17

Vasaros viduriui artėjant, liepos 1 – 7 dienomis, Oro gynybos batalione startavo Jaunojo šaulio kurso I pakopos sesija ir II pakopos vasaros stovykla (toliau – stovykla). Į stovyklą susirinko beveik 100 jaunųjų šaulių iš visos Šiaulių apskrities. Sesijos metu jaunieji šauliai susipažįsta su Oro gynybos bataliono ginkluote, šaudyba ir ginklais, rikiuotės elementais, taktika, karo topografija ir gilinasi į pilietinio ugdymo temas.


Jaunųjų šaulių ugdymas batalione baigia jau ketvirtą rengimo ciklą – rudenį startuoja naujas penktas jaunųjų šaulių rengimo batalione ciklas. Stovykloje su šauliais užsiima Šiaulių gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės ir OGB paskirti instruktoriai. Stovyklos metu šauliai apgyvendinami bataliono patalpose, aprūpinami ginklais bei radijo stotimis ir kitomis pratyboms reikalingomis priemonėmis.


Jaunųjų šaulių rengimą sudaro IV pakopos. Ši stovykla yra jaunųjų šaulių rengimo I ir II pakopos. Kurso tikslas suteikti moksleiviams bendrųjų žinių apie Lietuvos šaulių sąjungą, Lietuvos Kariuomenę bei kitas Valstybines institucijas, reikalingas jaunojo piliečio patriotiniam ugdymui.


Oro gynybos batalionas - Karinių oro pajėgų dalinys, dislokuotas Radviliškyje ir įkurtas 2000 m., ginkluotas moderniomis raketinėmis oro gynybos sistemomis RBS-70 ir STINGER.