Pagrindinis meniu

Šiaulių 2 kuopos rudeninės pratybos Spausdinti
Parašė Šiaulių 2 kuopos jaunoji šaulė Greta Jočytė   
Trečiadienis, 13 Lapkritis 2013 09:02

1Šių metų lapkričio 1-2 dienomis vyko mokymo pratybos. Pratybos vyko Šiaulių Gubernijos miške. Dalyvavo dešimt Šiaulių II kuopos jaunųjų šaulių su vadais. Jas rengė šauliai, besimokantys Lietuvos karo akademijoje. Jie mus pamokė: skyriaus kovinės rikiuotės, žygio (su staiga pasala), skyriaus patrulio bazės, žvalgybos ypatumų, kovos principų (šturmo, judėjimo pastate) ir be abejo stebėjimo principų (įrengimo, rutinos). Po mokymų buvo paskelbta legenda ir užduotys, kurias turėjome įvykdyti. Žygis prasidėjo nedelsiant. Po žygio įsirengėme patrulio bazėje, ten vyko objekto žvalgyba. Vėliau įsakymo skelbimas ir treniruotė. Galiausiai vyko pati  operacija, kuri skambėjo taip :

 

 *sunaikinti tardymo kamerą.

*atlikti kelio Šiauliai- Gruzdžiai žvalgybą, nustatyti judėjimo dažnumą ir kryptį nakties metu.

*sunaikinti priešiškų pajėgų kuro sandėlius, antenas ir kitus reikšmingus objektus jų kariniame miestelyje.

Po operacijos ir šaltos nakties  vyko pratybų aptarimas, buvo pasakytos pastabos, pagyrimai, kas pavyko ir kas ne. Pasibaigus aptarimui dar turėjome galimybę pažaisti „airsoftą“.

Po pratybų visi grįžome pilni įspūdžių, įgavę naujos patirties. Taip pat buvome pavargę, sušalę, bet nei trupučio nesigailėjome, kad dalyvavome.

Šitos pratybos mums leido įsijausti ir pabūti tikrais kariais.