Pagrindinis meniu

Baisogalos gimnazistai – skaudžios praeities ekskursijoje Spausdinti
Parašė Baisogalos kuopos jaunoji šaulė Greta Muchlickaitė   
Trečiadienis, 13 Lapkritis 2013 09:25

Mes, gimnazijos jaunieji šauliai, peržiūrėję trumpą filmo ,,Ekskursantė“ pristatymą, nekantriai laukėme išvykos į kino teatrą: pagaliau pamatysime pirmąjį meninį filmą mūsų tautos tremties tema.  

 

Pilnutėlėje Panevėžio Forum Cinemas salėje patekome į skaudžios praeities ekskursiją. Šį filmą verta žiūrėti - jis abejingų nepalieka. Tai tikra istorija, kuri dilgteli kiekvieno širdį, nes supažindina su tautos autentiška patirtimi. Tai skatinanti susimąstyti istorijos, lietuvių kalbos ir tikybos pamoka.

Filmas moko, kaip svarbu daryti gerą artimui, kad ir kokios tautybės jis būtų, kokios svarbios dorybės: tikėjimas, viltis ir meilė, žmogiškosios vertybės, kaip reikia mylėti Tėvynę bei siekti savo tikslo.

Dalindamiesi įspūdžiais, daugelis sakė: „įstrigo gomury kąsnis“, „verkiau“, ,,sužavėjo mergaitės Marijos drąsa, ištvermė, ryžtas grįžti į gimtinę“, „patiko gamtos grožis, metaforos apie Lietuvą“, „dar gyvenu šiuo filmu“, „įstrigo žodžiai iš filmo finalo: aš nebijau, žinau kelią namo...“.

Mano nuomone, būtų gerai, kad šis filmas būtų mokyklos mokymo programoje, nes jo poveikis stipresnis nei vadovėliuose pateikta statistika, kurioje, deja, mažai žmogiškos patirties šia skaudžia tema.

Už galimybę nuvykti dėkojame gimnazijos administracijai, mūsų didelę mokinių grupę lydėjusiems tikybos mokytojai G.Nakutienei, lietuvių k. mokyt. E.Sadauskienei, parapijos klebonui kun. T.Janavičiui.