Pagrindinis meniu

Oro gynybos batalione Spausdinti
Parašė Administrator   
Pirmadienis, 06 Sausis 2014 00:46

Dar tik naujų metų pradžia, tačiau jaunųjų šaulių rengimas jau spėjo įgauti pagreitį. Oro gynybos batalione sausio 2 – 4 dienomis vyko jaunojo šaulio I, II ir III pakopos kursai. Savo atostogų sąskaita pasisemti gerosios patirties atvyko beveik 70 jaunųjų šaulių iš Šiaulių apskrities gen. P.Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės.

 

Jaunojo šaulio kurso tikslai yra pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymas, fizinio tvirtumo ir ištvermės  ugdymas, supažindinimas su kariniais dalykais: taktika, šaudyba ir ginklais, topografija, ryšiais.

Kurso metu jaunieji šauliai supažindinami su Lietuvai nusipelniusiomis asmenybėmis ir jų atliktais darbais, jiems vedami metodiniai užsiėmimai, kurių metu suteikiamos bazinės žinios kaip susiplanuoti, pasiruošti ir pravesti užsiėmimus. Toliau formuojami radijo ryšio operatoriaus įgūdžiai - tai radijo soties L-3501 paruošimas darbui, ryšio užmezgimas ir palaikymas.

Pagal Lietuvos šaulių sąjungos patvirtintą Jaunojo šaulio kurso III pakopos rengimo programą, III pakopos kursas baigsis vienos savaitės trukmės vasaros stovykla Oro gynybos batalione.

Jaunojo šaulio kursas OGB organizuojamas nuo 2009 m. Kiekvienais metais užsiėmimus jauniesiems šauliams praveda ir savo gerąja patirtimi dalijasi bataliono paskirti instruktoriai, kariūnai – rinktinės šauliai. Kurso metu, kursantai apgyvendinami bataliono patalpose bei užsiėmimų metu aprūpinami būtiniausiu inventoriumi - t.y. radijo stotimis, ginklais, kompasais ir t.t.

Jaunųjų šaulių vienos pakopos rengimas susideda iš dviejų sesijų, kurios vyksta moksleivių atostogų metu. Kiekvienais metais Jaunojo šaulio kurso pakopą baigę kursantai laiko testą, o sėkmingai išlaikiusiems - įteikiami pažymėjimai ir baigtą pakopą pažymintys antsiuvai.

Jaunųjų šaulių rengimą sudaro IV pakopos. OGB batalione vyksta Jaunojo šaulio kurso I - III pakopų rengimas.

Daugiau nuotraukų čia.

Straipsnis kam.lt.