Pagrindinis meniu

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo Akademijoje Spausdinti
Parašė Šiaulių 2 kuopos jaunasis šaulys Vytenis Beinoravičius   
Šeštadienis, 07 Vasaris 2015 20:37

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, 6 rinktinės 2 kuopos jaunieji šauliai apsilankėme Generolo Jono Žemaičio Lietuvos Karo Akademijoje.

Pirmą kartą apsilankę šioje aukštojoje mokykloje pamatėmę ją iš vidaus, ne vien teritoriją, bet ir dienotvarkę. Pirmasis mus pasitikęs vaizdas buvo patikros postas, kuriame budėjo patys kariūnai, bei kuriame praleidžiamas ne bet kas.

Įvažiavę į teritoriją pamatėme, jog joje yra priimta labai didelė tvarka, kurios visi griežtai laikosi, taip pat priimta pagarba aukštesnio rango kariūnams. Buvo keista matyti nevieną pastatą, kaip esame įpratę matyti daugelyje aukštųjų mokyklų, tačiau pamatėme kareivines, valgyklą, ramovę, du sportui skirtus pastatus, stadioną, muziejų, koplyčią, bei daugybę kitų pastatų. Nuostabą kėlė tai, kad ne visi ten dirbantys asmenys buvo uniformuoti, didelė dalis matytų žmonių dėvėjo civilius rūbus.

Įvažiavę į teritoriją laukėme kapitono, kuris mus nuvedė į kareivines, na o ten 1-ojo kurso kariūnas išsamiau papasakojo apie tvarką kareivinėse, jog juose turi būti tvarka ir švara. Visados atsižymėti save, ten kur tu esi, o jai tų taisyklių nesilaikai, tau gali kainuoti savaitgalį kareivinėse.

Toliau keliavome į sporto salę, kurioje pamatėme labai modernų bokso ringą, svarmenų kambarį. Mūsų akimis sportas, šioje auštojoje mokykloje atstoja didelę laiko dalį ir skiriama daug dėmesio.

Keliavome ir į LKA pasididžiavimą, tai muziejų, kuriame yra eksponuojama karininkų gyvenimo sąlygos seniau ir dabar. Pamatėme ir pačius įtakingiausius žmones, kurių įtaka buvo įkurta Lietuvos Karo Akademijoje.

Pagrindinė pažintinės ekskursijos dalis buvo lazerinė šaudykla. Pravedus saugos instruktažą ir taiklumo savybes, išbandėme jėgas tarpusavyje. Labai esame dėkingi kapitonui, kuris mus pamokė taiklesnio šaudymo ir pasakė kokias darome klaidas šaudant iš G36 ir glock ginklų. Tad dabar jau žinosime kaip reikia šaudyti iš pistoleto taikliai.