Pagrindinis meniu

Policija ir šauliai tęs bendradarbiavimą Spausdinti
Parašė http://siauliuvpk.policija.lt   
Trečiadienis, 28 Spalis 2009 12:02

pol_saul_benSpalio 12 dieną atnaujinta Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Šiaulių apskrities generolo P.Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės bendradarbiavimo sutartis. Teikdami didelę reikšmę abipusių santykių plėtojimui, sutartį pasirašė Šiaulių apskrities policijos viršininkas Egidijus Lapinskas ir Šaulių 6-osios rinktinės vadas Saulius Burškys.

Siekdamos kurti saugią ir pilietišką visuomenę abi šalys nutarė aktyviau bendradarbiauti. Atnaujintoje sutartyje policija ir šauliai numatė bendradarbiauti viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo užtikrinimo, nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų atskleidimo ir tyrimo, kultūros, sporto ir švietimo, vaikų ir jaunimo užimtumo srityse.

Šiuo metu Šiaulių apskrities policijai padeda 117 policijos rėmėjų, Šaulių sąjungos narių, iš kurių 86 jaunieji šauliai. Aktyviausiai šauliai su policija bendradarbiauja Radviliškio ir Kelmės rajonuose. Šauliai įsijungė į prevencinių priemonių „Saugią aplinką kurkime kartu“ ir „Jaunimas“ vykdymą, kartu su policija patruliuoja kaimo vietovėse.

Sutarta, kad ir Šiaulių mieste šauliai teiks aktyvią pagalbą policijai užtikrinant viešąją tvarką, saugų eismą ir visuomenės saugumą, teiks informaciją policijai apie žinomas nusikalstamas veikas ar kitus teisės pažeidimus. Numatyta organizuoti vaikų ir jaunimo vasaros stovyklas, kitus šviečiamojo pobūdžio renginius vaikams.

Lapkričio mėnesį Šiaulių apskrities policija organizuos mokymo kursus Šaulių sąjungos nariams, kurie nori tapti policijos rėmėjais.