Pagrindinis meniu

Konferencija Švedijoje Spausdinti
Parašė Šiaulių AŠR Tytuvėnų kuopos I būrio vadė Erika Gudaitė   
Trečiadienis, 28 Spalis 2009 14:59

DSC00047

Spalio viduryje 16-18 dienomis Vilniaus rinktinės vado pavaduotojas Tomas Grabauskas ir Šiaulių rinktinės Tytuvėnų kuopos pirmojo būrio vadė Erika Gudaitė dalyvavo Švedų organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje, kuri vyko Švedijoje (Stokholme). Dalyvavo Švedijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos atstovai.

 

Anksčiau vykusiose "Pistol shooting" yra dalyvavę 20 jaunųjų šaulių, apie kuriuos buvo kalbama visos konferencijos metu. Buvo sprendžiamas klausimas, ar anksčiau minėtos stovyklos padėjo patobulinti šaudymo įgūdžius? Visi išsakę savo nuomones, padiskutavę, vienbalsiai nusprendėme, kad Švedų organizuojamos šaudymo stovyklos padėjo, o kai kurios net išmokino taikliai šaudyti pistoletu. Taip pat organizatoriai domėjosi, ar Lietuvoje jaunimas dalyvauja šaudymo pistoletu varžybose? Mūsų šalyje, priešingai negu Švedijoje ar Estijoje, jaunieji šauliai šaudo pneumatiniu šautuvu, o šaudymo pistoletu varžybos yra retos. Organizatoriai džiaugėsi, kad stovyklautojai ir toliau bendrauja, palaiko draugiškus ryšius.

Šiame seminare aptarėme naują projektą, Baltijos šalyse rengti mokymo seminarus - šaudymo varžybas. Tokios varžybos vyktų kiekvienais metais vis kitoje Baltijos šalyje ir anksčiausiai 2011 metais rugpjūčio mėnesį. Startas būtų Švedijoje. Būtų smagu dalyvauti tokiame projekte. Nes gali pasimokyti šaudyti ir pasitikrinti savo taiklumą.

 

 

Picture 090 (Small) Picture 091 (Small) Picture 093 (Small)

Ši oficialioji konferencijos dalis truko visą dieną. Sekančią dieną turėjome įdomią ekskursiją po Stokholmo senamiestį bei "Royal Armory" ir "Royal Treuary" muziejus. Pamatėme daugybę įdomių istorinių daiktų, taip pat įdomu reginį,  kaip prie karališkųjų rūmų keičiasi karališkoji sargyba.

Taigi diskusijomis ir pašnekesiams tūrėjome laiko, spėjome susibendrauti ir truputi vieni kitus pažinti.