Pagrindinis meniu

Straipsniai
Lietuvos Šaulių sąjungos kūrėjo atminimą pagerbiant Spausdinti
Vartotojo vertinimas: / 21
BlogiausiasGeriausias 
Antradienis, 04 Spalis 2011 22:48

Nereiktų kiekvieną kartą kiekvienam šauliui priminti kas buvo Vladas Pūtvis-Putvinskis, tačiau ne paslaptis, kad ne tik jaunas ką tik tarnystę sąjungoje pradėjęs šaulys, bet ir jau kelis metus iš eilės trinantis šaulišką uniformą, negali pasakyti kas ta didi asmenybė. Pasinaudodamas proga pabandysiu tai priminti.

 
Kunigaikštį Kristupą Radvilą II atmenant Spausdinti
Vartotojo vertinimas: / 9
BlogiausiasGeriausias 
Ketvirtadienis, 01 Rugsėjis 2011 22:10

Išsimokslinęs ir inteligentas buvo kunigaikštis Kristupas Radvila II. Istoriniai šaltiniai liudija, jog kunigaikštis anuomet studijavęs Leipcigo ir Heidelbergo universitetuose, taip pat Nyderlanduose mokėsi karybos mokslų. Kristupas Radvila II žinomas kaip karo, reformacijos veikėjas, 1615-1635 m. ėjęs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lauko etmono (etmonas istor. Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės ir kai kurių kitų šalių kariuomenės vadas, viršininkas), 1633-1640 m. – Vilniaus vaivados, 1635 – 1640 m. didžiojo etmono pareigas. Jo valdymo laikais sustiprinta Biržų pilis.

 
Graužikus vėl drebino šauliai Spausdinti
Vartotojo vertinimas: / 29
BlogiausiasGeriausias 
Ketvirtadienis, 02 Gruodis 2010 11:06

PB270003

Įgyvendinant neformalaus švietimo programą „SAVAS“, kuri finansuojama iš Europos Sąjungos fondo ir Lietuvos Respublikos lėšų lapkričio 27-28 dienomis Kelmės rajone Graužikų kaime vyko pratybos „Graužikai 2010“.

Gyvsidabrio stulpeliui nukritus iki 10 laipsnių žemiau nulio, Kelmės rajone, Graužikų kaime ant kalvos stovinčioje mokykloje – šaulių mokymo bazėje, š.m. lapkričio 26 dienos vakare pradėjo rinktis Šiaulių apskrities gen. P.Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės ir Telšių apskrities Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunieji šauliai. Iškeitę šiltas lovas ir saldų miegą į šaltį ir bemieges valandas budėjime, šiais metais į kasmetines pratybas „Graužikai 2010“ susirinko nemažas skaičius jaunųjų šaulių iš kurių buvo suformuoti vadovybės štabas su visais pėstininkų batalionui būdingais S skyriais ir kuopa su dviem būriais po du skyrius.

 
Laiko upės vingiai Spausdinti
Vartotojo vertinimas: / 9
BlogiausiasGeriausias 
Ketvirtadienis, 30 Rugsėjis 2010 22:27

Yra žemė gyvųjų ir žemė mirusiųjų.

Tiltas tarp jų – meilė, vienintelė prasmė, vienintelis išsigelbėjimas

(Thornton Wilder)

DSC_0818Ankstyvą šių metų rugsėjo dvidešimt ketvirtosios rudenišką rytą prie Šiaulių miesto katedros rinkosi žmonės. Laukė kelionė Algimanto apygardos Biržų krašto partizanų takais. Šią edukacinę kelionę organizavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Panevėžio apskrities ir Biržų filialo nariai. Šiaulių LPKTS atstovai pakvietė į kelionę ir savo draugus – „Rasos“ pagrindinės mokyklos moksleivius ir Šiaulių gen.P.Plechavičiaus šaulių rinktinės jaunuosius šaulius. Į kelionę išsiruošė 44 žygio dalyviai. Moksleiviai, paraginti mokytojos E.Grigaliūnienės, pasigamino tautinės vėliavėles, kuria išsaugojo visą kelionę.

 
Kelias į Sibirą Spausdinti
Vartotojo vertinimas: / 13
BlogiausiasGeriausias 
Ketvirtadienis, 08 Liepa 2010 19:43

Birželio 12 diena

 

Rytas, tačiau jau dabar alinantis karštis. Dar tie drugeliai pilve, kurie atrodė tuoj išsiverš... Bet juk jaudulys, dar nesudėtingiausias išbandymas? Šypteliu ir ieškau akimis Didžiosios gatvės. „Plyta“ – ženklas mašinai nebeleidžia vykti toliau. Bet kaip namo numeris informuoja – 28-as. Vadinasi, reikės truputį paėjėti į priekį ir pasieksiu susitikimo vietą - Didžioji g-vė 8-5. 18,16, 14, 12...

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 2